zakwasy

Maciej B.
Poznań
   0
2010-03-18 09:15:50
Witam
cwicze od kilku miesiecy i prawie po kazdym treningu mam 2 dniowe zakwasy miesni.
czy wiaze sie to z przetrenowaniem lub z zla suplementacja.stosuje diete ,zazywam glutamine i amino.
niektorzy mowia ze to dobrze bo to znaczy ze trening byl dobrze zrobiony, jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Grzegorz Mazur
Poznań
   39
2010-04-07 17:54:40
odpowiem Ci na własnym przykładzie. ja mam zakwasy praktycznie tylko jeśli wracam do treningu po dłuższej przerwie tzn. takie o których napisałeś, że trzymają Cię przez 2 dni itp. może problem tkwi w tym, że nie rozciągasz się po treningu? Pozdro

Karol Małecki
Poznań
   99
2010-04-27 13:00:49
Grzesiek świetnie wszystko podsumował. Rozciągaj się po treningu i między seriami, żeby rozciągnąć powięź mięśniową. Masuj mięśnie. Zakwasy to nie jest dobry objaw, to sygnał od Twojego organizmu, że coś się złego dzieje. Zmniejsz troszkę intensywność i zobacz jak zareaguje Twój organizm. Wsłuchaj się w niego - musisz się tego nauczyć.
trener
m g
Wrocław
   0
2013-04-22 18:21:53
Po pierwsze ,,zakwasy"-piszę specjalnie w cudzysłowiu, gdyż po treningu mamy bóle mięśniowe, a kwasu mlekowego już tam dawno nie ma, jest to dobry znak właśnie po dłuższej przerwie lub zmianie treningu-tzn.jest nowy bodziec. Dla systematycznie trenującego bóle mięśni przez dwa dni nie powinny się uwidaczniać (oznaka zbyt dużej intensywności), ale lekkie czucie mięśni na drugi dzień przy ruchach takich jak ćwiczenia które wykonalismy wskazane-mówią że intensywność mamy dobraną ok:)
 Musisz być zalogowany, żeby dodać wpis.
Partnerzy serwisu