Aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie

0
63

Osoby, które zaczynają prowadzić aktywny tryb życia zazwyczaj wybierają jeden z dwóch celów. Pierwszym, najbardziej popularnym, jest redukcja tkanki tłuszczowej, natomiast drugim rozbudowa masy mięśniowej. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku, podstawą do osiągnięcia zamierzonego celu jest dieta. Catering dietetyczny to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą lub nie mają wystarczającej ilości czasu na przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Możliwość indywidualnego dopasowania dań do potrzeb i wymagań konkretnej osoby sprawia, że dieta pudełkowa świetnie sprawdzi się w praktycznie każdym przypadku.

Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna

Zaczynając prowadzić aktywny tryb życia, wiele osób oczekuje natychmiastowych efektów. Niestety w większości przypadków są one mniej lub bardziej oddalone w czasie i są uwarunkowane wieloma czynnikami. Niemniej jednak, należy podkreślić, że zmiana trybu życia na bardziej aktywny praktycznie zawsze przynosi pozytywne rezultaty. Dlaczego połączenie regularnej aktywności i zbilansowanej diety daje najlepsze efekty?

  • Niejednokrotnie osoby, które prowadzą siedzący tryb życia mają wolny metabolizm, który przyspiesza w momencie gdy zaczynają regularnie uprawiać sport. Szybszy metabolizm sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej.
  • Zaczynając ćwiczyć, poprawiamy swoją wydolność, dzięki czemu jesteśmy bardziej sprawni i aktywni na co dzień. Taki stan pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że jesteśmy bardziej zadowoleni i lepiej radzimy sobie z napotkanymi problemami.
  • Catering dietetyczny umożliwia indywidualnie dopasowanie kaloryczności posiłków do każdej osoby. Ponadto, w przypadku gdy zapotrzebowanie kaloryczne zmniejszy lub zwiększy się, możemy swobodnie dokonywać zmian w posiłkach. Dlaczego to jest takie istotne? W przypadku gdy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, nie zaleca się drastycznego obniżenia kaloryczności diety. Lepszym pomysłem jest stopniowe ograniczanie, które daje lepsze i bardziej długotrwałe rezultaty.
  • Profesjonalne firmy oferujące catering dietetyczny mają w swojej ofercie diety przygotowane specjalnie dla sportowców. Posiłki tego typu są polecane nie tylko dla zawodowców, ale również dla osób amatorsko uprawiających sport. Potrawy są lekkostrawne oraz bogate w witaminy i mikroelementy. Co więcej, dostarczają odpowiednią ilość węglowodanów i białka, dzięki czemu treningi są jeszcze bardziej efektywne.

Dla kogo polecany jest catering dietetyczny?

Aktywny tryb życia nie zawsze wiąże się wielogodzinnymi, wyczerpującymi treningami. Na początku warto zacząć od dłuższych spacerów, jazdy na rowerze lub joggingu. W przypadku siłowni, osoby początkujące powinny doskonalić technikę, a dopiero później skupić się na zwiększeniu obciążenia. Rzucanie się na głęboką wodę jest jednym z najczęściej popełnianych błędów, który skutkuje przerwaniem treningów, a w niektórych przypadkach kontuzjami. Catering dietetyczny jest polecany osobom prowadzącym aktywny tryb życia w każdym wieku. Ponadto, możliwość całkowitego wyeliminowania niektórych produktów np. zawierających laktozę lub gluten sprawia, że można dopasować go do każdej osoby. W zależności od preferencji, dostępna jest dostawa wyłącznie w dni powszednie lub przez cały tydzień. Systematyczny wysiłek fizyczny, w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą, z pewnością przyniesie zamierzone rezultaty. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość i wytrwać w swoich postanowieniach, a efekty z pewnością pojawią się szybciej niż myślimy.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy FIT MIX – catering dietetyczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here