BCAA w tabletkach, proszku czy w płynie?

0
62

Na rynku suplementów można znaleźć całe mrowie wszelakich produktów. Sportowcy najchętniej sięgają po białka, BCAA i kreatynę. Wybór jest ogromny, a wśród form odżywek można się zagubić. Duże możliwości powodować mogą dylemat: jaką formę BCAA wybrać? Oto porównanie aminokwasów w proszku, w tabletkach i w płynie.

Podobieństwa…

Najpierw należy rozwiać pewną wątpliwość. W sieci można natknąć się na wciąż pokutujący mit, że jedne formy BCAA są bardziej wchłanialne od drugich. Fora są kopalnią wielu niesprawdzonych informacji, takich jak “proszek wchłania się lepiej niż tabletka, bo tabletka musi się rozpuścić” i wiele innych. Badania jednak nie potwierdzają, jakoby proszek miał być lepiej wchłaniany niż niż tabletki. Jeśli porównamy dwa takie same produkty, o takim samym składzie, a jedyną różnicą będzie forma, ostatecznie wchłanianie obu produktów będzie tak samo efektowne. Pod tym względem nie trzeba się zastanawiać, które BCAA wybrać, ponieważ wszystkie będą tak samo dobre.

…i różnice

Najważniejsze mamy już ustalone, możemy więc przejść do porównania. BCAA w tabletkach, proszku i płynie będziemy zestawiać w kilku kategoriach: ceny, wygody przyjmowania, przechowywania i mobilności oraz smaku.

Cena

Ważną, a dla wielu najważniejszą cechą produktu jest cena. Pod tym względem proszek jest zdecydowanym faworytem. Drugie w kolejności są tabletki, a najdrożej wychodzi BCAA w płynie. Dzieje się tak ze względu na zróżnicowany stopień skomplikowania produkcji tych preparatów.

Wygoda przyjmowania

Nie lubimy tracić czasu. Zawsze nam się spieszy, często jesteśmy spóźnieni, a chwile są ulotne aż za bardzo. Lubimy za to czas oszczędzać. Pod tym względem najlepiej sprawdzi się BCAA w formie tabletek. Zażycie tabletki to tylko kilka sekund, wypicie shota trwa jedynie nieco dłużej. Najgorzej w tej kategorii wypada proszek. Odmierzenie porcji i przygotowanie szejka tak, by nie miał grudek, a konsystencja była gładka i kremowa jest czasochłonne. Tabletki wygrywają w kwestii wygody zażywania, jeśli jednak połykanie tabletek stanowi dla Ciebie problem, najlepszym wyborem będzie BCAA w płynie.

Przechowywanie i mobilność

Wszystko co kupimy, musimy gdzieś przechowywać, a to wymaga miejsca na magazynowanie. W mieszkaniu pewnie znajdzie się kąt na wielkie opakowania, jednak czasami chcemy suplementy zabrać ze sobą, na przykład na siłownię. Opakowania proszku są raczej duże, a przesypywanie go do mniejszych pojemników jest uciążliwe i grozi rozsypaniem części produktu. Tabletki również mogą być pakowane w duże pudełka, jednak łatwo je przełożyć do mniejszego, bardziej poręcznego słoiczka. BCAA w płynie można też wprawdzie znaleźć w dużych butelkach, w których znajduje się kilkadziesiąt porcji produktu, jednak większość z nich to małe, poręczne puszki zawierające jedną porcję, które z łatwością przeniesiesz w torbie czy plecaku. Ciężko jednoznacznie określić zwycięzcę tej kategorii, łatwiej wskazać przegranego – będzie nim BCAA wersji proszku.

Walory smakowe

Tę kategorię można pojmować dwojako. Jeśli nie lubisz produktów smakowych, tabletki będą dla Ciebie idealną opcją. Dla osób, które lubią odkrywać nowe smaki lub wolą pozostać przy swoich ulubionych wariantach lepsze będą shoty i proszek.

Podsumowanie

Każda z form BCAA jest na swój sposób wyjątkowa. Od osobistych preferencji każdego z nas będzie zależeć, która forma jest dla niego bardziej odpowiednia. Tabletki są wspaniałą opcją dla osób, które cenią sobie szybkość zażywania, chcą suplementy nosić ze sobą i nie lubią produktów smakowych. Proszek to idealny wybór dla osób, którym zależy na niskiej cenie i lubią się delektować smakiem suplementów, które przyjmują. Płyn najlepiej będzie odpowiadał osobom, które lubią smakować swoje odżywki, jednak zależy im również na mobilności i szybkim zażyciu produktu.

Każda z form BCAA ma swoje mocne i słabe strony. To od Ciebie zależy, która na dłużej zagości wśród Twoich supli. Gotowy, by kupić BCAA, które najlepiej Ci pasuje? Aminokwasy w formie płynu, tabletek i proszku znajdziesz na stronie musclepower.pl, gdzie możesz zaopatrzyć się w wiele ciekawych suplementów dla sportowców.


Przeczytaj również jakie białko najlepsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here