Buty do biegania po górach

0
8520

Wybierasz się na aktywny odpoczynek w górach? A może planujesz ekstremalny bieg górski? Musisz wybrać odpowiednie buty do biegania, które poradzą sobie z nierówną nawierzchnią i zapewnią Tobie bezpieczeństwo. Dowiedz się, jakie obuwie wybrać i czym się kierować podczas zakupów.

Buty gotowe na wszystko

Zanim rozpoczniesz zakupy, zastanów się, gdzie będziesz używać swoje obuwie. Na leśne ścieżki czy trawę sprawdzą się buty trailowe do nawierzchni miękkich. Jeśli jednak wybierasz się w teren, gdzie królują skały, asfalt oraz kamienie, musisz sięgnąć po buty do nawierzchni twardej. Mają one zupełnie inną konstrukcję podeszwy, na której znajduje się więcej wypustek. W ten sposób uzyskasz odpowiednią przyczepność, co wpłynie na Twój trening czy przebieg maratonu.

Przede wszystkim, buty do biegania po górach muszą być odporne i niezniszczalne. Taka aktywność to spore wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o warunki pogodowe. Teren górski po opadach staje się śliski  i niebezpieczny. Warto wtedy wybrać buty trailowe z głębszym bieżnikiem. Podczas pokonywania trasy mogą pojawić się przeszkody. Buty zatem powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem będą wzmocnienia w okolicy palców oraz pięty.

Chcesz kupić naprawdę dobre buty? Pożyczki przez Internet pozwolą na wymarzone zakupy. To bezpieczna forma zdobycia pieniędzy. Co więcej, pożyczki przez Internet gwarantują błyskawiczne pojawienie się na Twoim koncie pieniędzy. Dzięki temu możesz od razu wybrać się do sklepu sportowego.

Komfort i Twoje bezpieczeństwo

Już podczas przymierzania butów musisz wziąć pod uwagę, że jest to model, który będzie Tobie służyć przez długi czas. Bieg górski często trwa wiele godzin, a nawierzchnia może się zmieniać w zależności od wysokości. Jeśli bierzesz udział w maratonie górskim, trwa on znacznie dłużej, niż w przypadku trasy miejskiej. Musisz wziąć pod uwagę, że spędzisz w butach nawet kilka lub kilkanaście godzin bez przerwy. Właśnie dlatego, obuwie nie może Cię ocierać. Musi być także stabilne, co przełoży się na Twoje bezpieczeństwo. Odpowiednia konstrukcja butów sportowych zapobiega także kontuzją. Podczas wyboru obuwia musisz również wziąć pod uwagę swobodny przepływ powietrza. Modele z odpowiednią wentylacją pozwolą na odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, co szczególnie sprawdzi się podczas intensywnych biegów. Pot podczas ćwiczeń jest nieunikniony, więc powinieneś czuć się swobodnie. Co więcej, wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, dlatego odpowiednia wentylacja to podstawa naprawdę dobrych butów.

Jeśli jesteś początkującym biegaczem i zależy Ci na wyposażeniu, które będzie idealne do rozpoczęcia treningów, musisz liczyć się z kosztami. Świetnym rozwiązaniem są pożyczki przez Internet, które mogą okazać się dobrym zastrzykiem pieniędzy.

Czym jest DROP?

Jeśli zaczniesz rozglądać się za odpowiednim modelem obuwia sportowego do biegania po górach, możesz zetknąć się z terminem DROP. Oznacza on różnicę pomiędzy poziomem palców i pięty, która podawana jest w milimetrach. Najczęściej wybierane są modele, które mają od 8 do 12 milimetrów parametru DROP. Ma to wpływ przede wszystkim na komfort biegania, kiedy pięta jest lekko uniesiona nad ziemią. Początkowi biegacze mogą mieć problem z przyzwyczajeniem się do takiej konstrukcji obuwia. Warto najpierw wybrać mniejszą wartość i stopniowo przechodzić do większej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here