Crossfit – sposób na piękną sylwetkę

0
42

Crosfit to forma treningu indywidualnego, która powstała w Stanach Zjednoczonych, jako szkolenia kalifornijskiej policji. Szybko okazało się, że wyniki funkcjonariuszy są bardzo dobre, dlatego z crossfitu zaczęli korzystać także amerykańscy strażacy, żołnierze, w tym słynni marines. Obecnie crossfit uprawiają ludzie na całym świecie, dzięki czemu mogą zadbać o kondycję fizyczną organizmu.

 hammertech - sklep crossfit

  1. Zalety crossfitu
  2. Stojaki crossfit– domowa siłownia
  3. Zasady wykonywania ćwiczeń

Zalety crossfitu

Do głównych zalet treningu typu crossfit należy jego wielofunkcyjność. Podczas wykonywania ćwiczeń pracuje wiele partii mięśniowych. Wpływa to na modelowanie sylwetki, zwiększenie wydajności oraz poprawę kondycji. Najważniejsze założenie crossfitu opiera się na zasadzie, że każdy może trenować niezależnie od stopnia zaawansowania. Istotne jest przede wszystkim skalowanie, czyli dopasowywanie liczby powtórzeń i obciążenia do obecnego stanu organizmu. Szeroka gama ćwiczeń pomaga stopniowo budować silne ciało, rozwijać sprawność ruchową, a także spalać kalorie. Oczywiście najlepsze efekty uzyskuje się dzięki systematyczności oraz determinacji.

 hammertech - sklep crossfit

Stojaki crossfit – domowa siłownia

Jak ćwiczymy i czego używamy na CrossFit? Większość ćwiczeń crossfit można wykonać na małej przestrzeni, w domowych warunkach z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała bądź przy użyciu prostych przyrządów np. piłek, lin treningowych czy kół gimnastycznych. Bardziej zaawansowane osoby często sięgają po hantle, sztangi czy kettlebelle. Obecnie powszechnie dostępne są specjalne stojaki crossfit, które pozwolą na stworzenie uporządkowanej siłowni w domowym zaciszu. Sklep crossfit, produkujący sprzęt do ćwiczeń, oferuje swoim klientom różne modele tego typu produktów. Niektóre urządzenia służą tylko do wykonywania przysiadów, a inne wyposażone są w dodatkowe drążki do ćwiczeń w podwieszeniu na brzuch, plecy czy ramiona. Wyróżnia się stojaki crossfit mobilne, wolno stojące (typu rack) lub do stałego montowania do ściany. Te ostatnie świetnie sprawdzą się w każdej siłowni.

 hammertech - sklep crossfit

Decydując się na zakup stojaka, wato także zainwestować w kilka akcesoriów. Pozwoli to na trenowanie różnych partii ciała. Jedno stanowisko daje wiele możliwości, ale trzeba pamiętać o odpowiednim przystosowaniu sprzętu. Do małych siłowni lub do prywatnych domów najlepsze będą tak zwane wall rigi lub wcześniej wspomniane racki. Dzięki temu, że są one zgrabniejsze i niższe, łatwiej je zainstalować w domowej przestrzeni użytkowej. Duże siłownie najczęściej wybierają pokaźnych rozmiarów urządzenia wielofunkcyjne pozwalające na skomponowanie kompleksowego programu treningowego.

Sklep oferuje również drążki do ćwiczeń, drabinki sprawnościowe, uchwyty na liny czy specjalne wieszaki na gryfy. W ofercie firmy znajdą się profesjonalne sprzęty sportowe takie jak: haki do treningu ze sztangami oraz drążki do ćwiczeń górnej części ciał. Wszystkie produkty mają za zadanie pomóc klientom rozwijać sprawność fizyczną. Projektanci poszczególnych elementów zastosowali zasadę plug and play. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć różne konfiguracje akcesoriów. Tym samym dopasowują trening do własnych potrzeb.

 hammertech - sklep crossfit

Zasady wykonywania ćwiczeń

Pierwsze treningi nie powinny zbytnio obciążać organizmu. Nieprzyzwyczajone ciało jest bowiem bardziej podatne na kontuzje. Jeżeli zdecydowaliśmy się na trening z wykorzystaniem hantli bądź ciężarków, to lepiej zacząć od lżejszych akcesoriów. W późniejszych fazach można powoli zwiększać obciążenie i pracować nad określonymi partiami mięśni. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej postawie. Dzięki podwiniętej miednicy unikniemy nadwyrężenia odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa. Trenerzy personalni zalecają wykonywanie ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu.

 hammertech - sklep crossfit

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here