Ćwiczenia na biceps w domu

0
10207

W dzisiejszych czasach prawie każdy marzy o smukłej i wysportowanej sylwetce. W związku z tym zaczynamy się zdrowo odżywiać i kupujemy karnety na siłownię. Nie każdy ma jednak czas, ochotę, by po ciężkim dniu pracy znowu wychodzić z domu. Często kwestię problemową stanowią również ceny biletów na siłownię. Okazuje się, że istnieje wiele ćwiczeń, które można wykonywać w domu, bez posiadania odpowiednich, specjalistycznych sprzętów. Poniżej przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń, by już po krótkim czasie móc pochwalić się umięśnionymi bicepsami.

Domowe ćwiczenia na biceps

  • unoszenie ramion z obciążeniem -Ćwiczenie może być wykonywane przy użyciu sztangielek lub innych obciążników. Jest to proste ćwiczenie, które polega na podnoszeniu ramion do góry przy dodatkowym obciążeniu. Z pozoru ćwiczenie wydaje się dziecinnie proste, wiele osób popełnia jednak szereg błędów, które spowalniają uzyskanie wymarzonych efektów. Podczas wykonywania ćwiczenia należy pamiętać o tym, by nie kiwać się i nie prostować rąk zbyt szybko, kiedy opuszczamy ciężar. Nie należy również zginać tułowia, a łokcie trzymać blisko ciała. Aby ruch był stabilniejszy, napinaj brzuch i ściągaj łopatki. Nie zapomnij o tym, by trzymać głowę prosto i nie pochylać jej do przodu.
  • podciąganie na drążku -Jest to dobre ćwiczenie nie tylko na biceps, ale także na plecy i mięśnie brzucha. Podczas jego wykonywania należy pamiętać szczególnie o tym, aby nie bujać się na drążku i nie opuszczać się gwałtownie w dół. Aby ćwiczenie było skuteczne szczególnie na biceps, należy wykonywać je podchwytem.
  • piesek lub tak zwane pompki na nurka -To specjalna odmiana pompek, które ma za zadanie zwiększać bicepsy. Pozycja wyjścia jak do zwykłych pompek, pośladki unosimy do góry, tak by ciało było wygięte w kształt litery odwróconej litery „v”. Przechodząc do wykonywania pompki, robimy to tak jakbyśmy chcieli głęboko zanurkować, a następnie wynurzyć głowę ponad powierzchnię wody.
  • ćwiczenie z ciężarkami -Pozycja wyjściowa to lekki rozkrok, ugięte ręce z ciężarkami trzymamy na wysokości barków. Prostujemy ręce nad głową i opuszczamy ciężarki za głowę.Prostujemy ręce i wracamy do pozycji wyjściowej.

Mięśnie bicepsa regenerują się około dwie doby – w tym czasie rosną. Dlatego należy pamiętać o tym, że ćwiczenia powinno wykonywać się mniej więcej 3 razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here