Ćwiczenia na brzuch – jak spalić tłuszcz?

0
4036

Płaski brzuch jest marzeniem wielu osób. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni poszukują sprawdzonych sposobów na szybkie i trwałe efekty ćwiczeń tej partii ciała. Jakie ćwiczenia na brzuch sprawdzą się najlepiej i jak prawidłowo je wykonywać, by uzyskać wymarzony efekt?

Ćwiczenia brzucha to nie tylko brzuszki

Oprócz izolowanych ćwiczeń na mięśnie brzucha warto pomyśleć o treningu interwałowym. Trening ze zmienną intensywnością (powtarzalne cykle: zaczynamy wolno, po czym zwiększamy tempo, uzyskując maksimum. następnie powtórzenie kilka razy całego cyklu) można wykonywać codziennie, wystarczy nawet 20 minut.

Pierwszym ćwiczeniem, które przychodzi nam do głowy, kiedy rozpoczynamy ćwiczenia brzucha, są standardowe brzuszki. Poprawnie i systematycznie wykonywane, rzeczywiście mogą przynieść efekt. Należy pamiętać o nogach ugiętych pod kątem 60-90 stopni, ręce mieć założone za kark, w takiej pozycji unosimy plecy i wykonujemy skłon. W tym momencie następuje najważniejsze dla nas napięcie mięśni brzucha. Przy tym ćwiczeniu pamiętać musimy o tym, aby nie ciągnąć rękoma za kark, tylko pracować mięśniami brzucha. Alternatywą dla brzuszków, mogą być tzw. scyzoryki. Ćwiczenie należy wykonywać na płaskiej powierzchni. W pozycji leżącej staramy się wyprostowanymi rękoma dotknąć w górze do wyprostowanych nóg. W ćwiczeniu tym chodzi o maksymalne napięcie mięśni brzucha. Zarówno brzuszki, jak i scyzoryki wykonujemy w seriach. Trenerzy, w zależności od stopnia zaawansowania, zalecają serie między 10 a 25 powtórzeń, przy czym staramy się wykonać minimalnie 3 serie. Możemy też z treningu na trening zwiększać liczbę serii.

Król jest tylko jeden

Cała rzesza trenerów za złoty środek i najlepsze ćwiczenie na mięśnie brzucha uważa deskę (z ang. plank). Kładziemy się na podłodze, w pozycji podobnej do pompki. W podporze przodem, podpieramy się na przedramionach i palcach u stóp, napinając mięśnie brzucha. W takiej pozycji staramy się wytrzymać min. 30 sekund. Jeśli uda nam się wytrzymać dłużej, to świetnie. Staramy się wykonać co najmniej 3 serie. Należy zwrócić uwagę, aby to mięśnie brzucha, a nie pleców pracowały w tym ćwiczeniu.

Do takiego treningu można też dołączyć zajęcia grupowe, jak aquaaerobik, taniec, czy sztuki walki. Żadne ćwiczenia nie przyniosą jednak wymarzonych efektów, jeśli nie będziemy również stosować zrównoważonej diety. Dlatego należy jeść najlepiej pięć posiłków dziennie, o stałych porach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here