Dieta na masę mięśniową

0
8542

Dieta na masę – czyli taka, która ma za zadanie rozbudowanie tkanki mięśniowej składa się z dwóch etapów: masy oraz redukcji. Aby zabrać się za odpowiednie zaplanowanie diety na masę, należy najpierw wylicz odpowiednie dla swojego organizmu zapotrzebowanie na wartości energetyczne.Podstawą takiego jadłospisu powinny być głównie białka pochodzenia zwierzęcego oraz złożone węglowodany. Dodatkowo powinno się stosować odpowiednią suplementację.

Dieta na masę – jakie są główne zasady?

Specjalnie ułożony plan diety pozwala na rozbudowanie masy mięśniowej. Podstawowe założenie to zwiększenie kaloryczności spożywanych posiłków. Należy postawić na produkty o wysokiej jakości, które są przetwarzane w jak najmniejszym stopniu. Niezwykle istotne jest zwiększenie ilości dostarczanego do organizmu białka pochodzenia zwierzęcego. Często stosuje się również dodatkową suplementację, aby zapewnić odpowiednią ilość dostarczanych witamin i mikroelementów. Takie zabiegi mają na celu jak najszybszy przyrost masy mięśniowej i nieodkładaniu się tłuszczu.

Dietę powinno się układać w taki sposób, by pasowała do indywidualnego planu treningowego danej osoby. W żadnym wypadku nie powinna ona dopuścić do utraty wagi! Na początku należy określić konkretny cel, który chcemy osiągnąć, a następnie obliczyć zapotrzebowanie na wartości energetyczne.Dzięki temu organizm będzie dostawał odpowiednią dawkę energii do wykonywanego wysiłku. Podczas rozbudowy masy mięśniowej należy pamiętać także o odpowiedniej ilości snu, który powinien wynosić od 7 do 9 godzin, by organizm miał czas zregenerować straty.

Aby dobrze dopasować szczegółową dietę, należy wziąć pod uwagę dokładną masę ciała danej osoby. Ważną kwestią jest również regularne spożywanie posiłków. Przerwy między nimi nie powinny wynosić więcej niż 3 do 4 godzin.

Dieta na masę – jakie są zalecane produkty?

W diecie na rozbudowanie tkanki mięśniowej niezwykle ważne jest dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości białek pochodzenia zwierzęcego oraz węglowodanów złożonych. Aby organizm odpowiednio funkcjonował nie można również zapomnieć o dostarczeniu niezbędnych witamin i mikroelementów. W związku z tym, do diety na masę mięśniową powinno się włączyć składniki takie jak:

  • razowe pieczywo, ryż, makaron razowy, kasza jęczmienna, kasza gryczana, otręby, owsianka
  • jaja
  • kurczak
  • indyk
  • ryby
  • chude produkty mleczne
  • owoce, warzywa
  • oleje roślinne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here