Dieta pod siłownie

0
3252

Zaczynając swoją przygodę z siłownią, każdy z nas zastanawia się jak zmienić swoją dietę aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Poszukujemy idealnego rozwiązania pośród gąszczu węglowodanów, białek oraz tłuszczów. Jaka zatem powinna być idealna dieta pod siłownię? Oto kilka informacji.

Cel wizyty w siłowni

Idąc „na siłkę” każdy ma swój cel. Jedni chcą zrodukować tłuszcz, inni wyrzeźbić biceps, a jeszcze inni poprawić wydolność krążeniową bądź zredukować cellulit na udach. W każdym z tych przypadków powinno się zastosować, zdrową oraz zróżnicowaną dietę, która zaspokoi potrzeby organizmu oraz pozwoli bez uszczerbku podejmować wysiłek fizyczny.

Dieta redukcyjna

W przypadku gdy chcemy zredukować tłuszcz, powinniśmy zadbać o to aby w diecie znalazło się dużo warzyw oraz mięs i ryb, przyżądzanych na parze lub duszonych. A tym przypadku dobrze jeat zrezygnować z potraw smażonych w obfitym tłuszczu oraz wszelkich gotowych dań nienaturalnego pochodzenia. Przykładowy obiad może składać się z 70g ryżu, 150g chudego pieczonego mięsa oraz dużej ilości gotowanych bądź surowych warzyw. Gramatura poszczególnych składników może różnić się w zależności od płci, wykonywanego zawodu oraz wagi konkretnego człowieka. Taka dieta sprawdzi się również w przypadku redukcji cellulitu.

Dieta „na masę”

Nie od dziś wiadomo, że podstawowym składnikiem budulcowym mięśni jest białko,dlatego tak ważnym jest aby zadbać o właściwy poziom tego składnika budulcowego w diecie. Produkty bigate w białko takie jak chude mięso, rośliny strączkowe, sery, kasze oraz ryż należy na stałe wprowadzić do diety. Przykładowy obiad może składać się ze 150g ryżu, 200g mięsa chudego oraz dużwj ilości warzyw. Należy jednak pamiętać o przeliczeniu wartości gramaturowo w stosunku do wagi swojego ciała. Dobrze również sporządzać koktajle białkowe rano oraz przed snem. Może nam w tym pomóc trener bądź dietetyk.

Dieta poprawiająca wydolność

W przypadku kiedy jesteśmy zadowoleni ze swojej figury i chcemy jedynie usprawnić pracę naszego organizmu poleca się stosować dietę zrównoważoną, dostosowaną do wagi ciała oraz wykonywanych na codzień obowiązków. W diecie takiej powinny się znaleźć wszystkie produktu w zoptymalizowanej ilości.

W każdej z wyżej wymienionych diet zaleca się wyłączenie z jadłospisu produktów gotowych, niezdrowych oraz zawierających duże ilości niezdrowych tłuszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here