Jak zbudować masę mięśniową?

0
47

Podstawą do zbudowania masy mięśniowej są odpowiednie ćwiczenia. To jednak nie wystarczy – konieczne jest uzupełnienie diety o odpowiednie składniki, które potrzebne są mięśniom do wytężonej pracy. Każdy, kto zastanawia się, jak zbudować masę mięśniową, powinien zastosować się do dwóch praktycznych wskazówek.

  1. Odżywka białkowa
  2. Jak zbudować masę? Nadwyżka kaloryczna i trening

Najważniejsza jest regularność. Nie da się zbudować masy mięśniowej w kilka dni, a wręcz przeciwnie – hipertrofia mięśniowa to skutek długotrwałej pracy, powtarzalności treningów i odpowiedniej diety, bogatej we właściwe z punktu widzenia tego procesu składniki.

Odżywka białkowa

Białko jest podstawowym budulcem komórek ludzkiego organizmu, dlatego dostarczanie go w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem jest bardzo ważne dla budowania masy mięśniowej. Zdrowa dieta, nawet ta dla sportowców, nie zawsze obejmuje wystarczającą ilość białka, dlatego dobrym rozwiązaniem jest włączenie do jadłospisu odżywek białkowych. Te produkty stanowią wartościowe źródło białka, w pełni przyswajalne i wzbogacone o mikroelementy potrzebne każdemu. Wybór jest ogromny, jednak dużym powodzeniem cieszy się odżywka białkowa z dużą zawartością koncentratu WPC, np. https://pakerszop.pl/odzywki-bialkowe/olimp-whey-protein-complex-700g.html.

Stosowanie odżywek białkowych powinno być jednak poparte odpowiednimi wyliczeniami. Każdy organizm potrzebuje innej ilości białka, a dodatkowo, aby jego metabolizm utrzymywał się na wysokim poziomie, konieczne jest dostarczanie wraz z białkiem aminokwasów i witamin i mikroelementów, stymulujących przemianę. Te związki można suplementować, korzystając z dodatkowych odżywek, jednak uniwersalnym rozwiązaniem jest produkt, który zawiera zarówno białko, jak i potrzebne do jego metabolizmu związki, np. https://pakerszop.pl/gainery-na-mase/mutant-mass.

Jak zbudować masę? Nadwyżka kaloryczna i trening

Punktem wyjścia do odpowiedzi na pytanie, jak zbudować masę, jest obserwacja własnego organizmu i odpowiadanie na jego potrzeby. Można to robić, dobierając skrupulatnie dietę i suplementując odżywki z Pakerszop, jednak niezbędny będzie również właściwy trening siłowy. Osoby początkujące sięgają zazwyczaj po plan treningowy FBW, w którym treningi siłowe skupiają się na wszystkich partiach mięśni i odbywają się trzy razy w tygodniu. Dla osób zaawansowanych, odpowiedniejszy jest trening split, a więc taki, który skupia się na poszczególnych partiach mięśni osobno. Nie można też zapomnieć o regeneracji, dzięki której mięśnie będą mogły odpocząć po wytężonej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here