Jaką deskorolkę wybrać?

0
1796
deskorolka

Dlaczego skateboarding staje się coraz bardziej popularny i jakie wyróżnia się podstawowe rodzaje desek?

Jazda na deskorolce to niezwykle atrakcyjny rodzaj aktywności fizycznej. Dla niektórych stanowi ona nie tylko formę spędzania wolnego czasu, ale wręcz styl życia. Deska jednak desce nierówna. Na rynku dostępnych jest ich kilka różnych rodzajów, które poleca się ze względu na bezpieczeństwo, wiek i zastosowanie.

Dlaczego warto jeździć na deskorolce?

Jest to rodzaj sportu, który wzmacnia mięśnie, buduje świadomość własnego ciała i jego możliwości, poprawia umiejętność utrzymywania równowagi. W miejskim zgiełku z powodzeniem zastąpi rower, czy rolki, służące do przemieszczania się. Przewaga deskorolki jest taka, że nie trzeba szukać bezpiecznego miejsca do zaparkowania jej i w każdej chwili można z niej zeskoczyć, wziąć pod pachę, by dalej ruszyć pieszo.

Rodzaje deskorolek

Fishboard

Popularna fiszka to krótka deskorolka wykonana z tworzywa sztucznego. Kształtem przypomina rybkę, stąd jej nazwa. Niewielkie gabaryty i mała waga sprawiają, że z łatwością można ją schować do plecaka, czy torby. Fiszka to świetna deska dla osoby początkującej oraz dziecka. Jest niezwykle zwrotna i doskonale radzi sobie z nierównościami, jakie spotykamy na miejskich chodnikach. Dzięki szeroko rozstawionym, większym kółkom, fiszka daje poczucie stabilności. Fishboards dostępne są w bardzo wielu wersjach kolorystycznych. Zróżnicowane, soczyste barwy i  ich połączenia, to świetny pomysł na urozmaicenie miejskiego krajobrazu.

Longboard

Dłuższa deskorolka (nawet 80-150 cm długości), nieco węższa od innych, służy do zjazdów oraz slalomów z góry. Doskonale nadaje się do jazdy po mieście. Z powodzeniem może zastąpić środek transportu. Longboard wyposażona w większe, miękkie koła jest niezwykle wygodna i komfortowa. Sama długość, którą powinieneś wybrać uzależniona jest od wieku i wzrostu. W przypadku dziecka, szczególnie niezbyt doświadczonego, poleca się te krótsze, by łatwiej było mu sobie manewrować.

Waveboard

To ciekawa alternatywa dla klasycznej deski. Charakteryzuje ją specyficzny wygląd i fakt, że jeździ się na niej nieco inaczej. Nie odpychasz się tu jedną nogą. Obie stopy stoją stabilnie na desce. Wymuszona postawa pozytywnie oddziałuje na kręgosłup. Waveboard to dwie platformy połączone ruchomym drążkiem wyposażonym w sprężynę. W czasie jazdy należy balansować ciałem podobnie jak na desce surfingowej. Pracują wówczas mięśnie nóg, tułowia oraz talii. Wybierając Waveboard weź pod uwagę wartość obciążenia do jakiego została ona przystosowana.

Ten rodzaj deski nadaje się dla każdego, kto lubi odrobinę szaleństwa, zamierza się bawić, w nieskończoność testować jej możliwości. Jest to nowoczesna odmiana deskorolki, sprawdzi się podczas wykonywania różnych manewrów skatingowych.

Ile kosztuje deskorolka?

Ceny uzależnione są od rodzaju materiałów, z jakich wykonana została deska. Najtańszą dla dziecka, możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych. Solidny produkt, bardziej trwały, który posłuży przez kilka sezonów i przetrwa co najmniej 2 dzieci, to już koszt powyżej 200-300 zł. Deska do wymyślnych trików, która będzie nieustannie narażana na obicia, otarcia, również będzie kosztować podobne pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here