Jaki sprzęt jest niezbędny na siłownie lub crossfit?

0
24

Codzienna dawka ruchu jest niezbędna do utrzymania prawidłowej masy ciała i kondycji fizycznej. Aby zwiększyć efektywność ćwiczeń i dodatkowo wyrzeźbić sylwetkę, powinno się trenować na siłowni lub w domu. Ćwiczenia siłowe lub crossfit sprawdzają się pod tym względem najlepiej. Jakie sprzęty są potrzebne do ich wykonywania?

  1. Skrzynie do podskoków
  2. Sztangi do ćwiczenia ramion
  3. Ławeczka prosta

Trening siłowy lub crossfit to prosty sposób, by rozbudować masę mięśniową, wyrzeźbić sylwetkę poprawić kondycję. Jeśli zamierzasz rozpocząć ćwiczenia siłowe, sprawdź, jakie sprzęty są niezbędne do ich efektywnego wykonywania.

Skrzynie do podskoków

Trening siłowy powinien uwzględniać wzmocnienie mięśni nóg i pośladków. W tym celu wykonuje się podskoki – crossfit obejmuje między innymi wskakiwanie na wysoką skrzynię bezpośrednio z podłogi. Podskok na wysokość 60-70 cm wzmacnia mięśnie, poprawia skoczność, siłę i gibkość. Dodatkowo ćwiczy się równowagę, gdyż utrzymanie się w odpowiedniej pozycji wymaga skoordynowanej pracy nóg i rąk, a także mięśni brzucha i pleców, które podtrzymują kręgosłup. Na hammertech.com.pl dostępne są skrzynie, które idealnie sprawdzą się podczas ćwiczeń na siłowni oraz typowego crossfit.

Sztangi do ćwiczenia ramion

Ćwiczenia siłowe powinny uwzględniać trening mięśni ramion i barków – ta zasada dotyczy również kobiet, które często rezygnują z ćwiczeń z tej grupy z powodu obawy przed nadmiernym rozbudowaniem bicepsów. Jest to błędne założenie, gdyż wystarczy dobrać odpowiednie obciążenie, a wzmocni się mięśnie bez zwiększania ich objętości. Sklep crossfit oferuje sztangielki ze zmiennymi obciążeniami dla pań oraz większe, cięższe sztangi, które przydadzą się do wykonywania wielu różnych ćwiczeń. Jednym z nich, polecanych zwłaszcza w treningu siłowym dla zaawansowanych, są przysiady ze sztangą na ramionach. Przysiad z obciążeniem kilkudziesięciu kilogramów ma pozytywny wpływ na siłę ramion, barków, nóg oraz pośladków. Dodatkowo rozwija mieście brzucha i pleców.

Ławeczka prosta

Do ćwiczeń siłowych przydaje się ławeczka prosta. Sprzęt jest łatwy w użytkowaniu, a dzięki swojej uniwersalności umożliwia wykonywanie ćwiczeń w pozycji siedzącej, leżącej lub podpartej. Ławeczka dodatkowo jest stosunkowo niewielka – nawet siłownia w domu bez trudu ją pomieści. Dzięki temu sprzęt warto wykorzystywać do codziennych treningów, zwiększając siłę mięśni ramion, robiąc brzuszki lub wykonując inne ćwiczenia siłowe. Zaawansowane osoby mogą nawet wskakiwać na ławeczkę, by dodatkowo poprawić kondycję, skoczność i gibkość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here