Jakie efekty daje trening EMS – elektrostymulacji mięśniowej?

1
291

Chcesz zrzucić nadmiar kilogramów i poprawić swoją formę? Wybierz się na specjalny trening EMS – elektrostymulacji mięśniowej!

Coraz więcej osób szuka alternatywnych metod treningów, które pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszy się trening EMS, który od lat stosowany jest w fizjoterapii. Teraz dostępny jest dla każdego, kto chciałby zadbać o swoją formę i zdrowie.

Czym dokładnie jest trening EMS? Jakie efekty można dzięki niemu uzyskać? Gdzie jest on dostępny? Sprawdź już teraz!

Trening EMS – co to jest?

Trening EMS, czyli inaczej trening elektrostymulacji mięśniowej, z angielskiego Electric Muscle Stimulation, to skuteczny, nowoczesny trening przeznaczony do ćwiczenia różnych partii mięśniowych.

Do wykonania treningu elektrostymulacji wykorzystuje się specjalne urządzenie generujące impulsy elektryczne, które dostarczane są do mięśni – także tych, które trudno wzmocnić podczas zwykłych ćwiczeń. Nad przebiegiem treningu stale czuwa trener personalny, który dobiera też odpowiednie zestawy ćwiczeni do potrzeb swojego klienta. Dzięki temu trening EMS jest również tak efektywny i może przynieść bardzo dobre rezultaty w krótkim czasie.

Kiedy warto zdecydować się na trening EMS? Sprawdź teraz!

Zmniejszenie masy ciała

Trening EMS będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które chciałyby zmniejszyć masę swojego ciała. Standardowe ćwiczenia mogą być bardzo forsowne i czasochłonne – decydując się na skorzystanie z treningu EMS można pozbyć się tkanki tłuszczowej jeszcze łatwiej!

Podczas jednego treningu EMS, który trwa około 20 minut, można pozbyć się aż 1300 kcal, co jest porównywalne z ilością kalorii spalonych podczas parugodzinnego treningu na siłowni. To powoduje, że trening EMS może być tak skutecznym wsparciem w zrzucaniu nadmiaru kilogramów i uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

Zmniejszenie cellulitu

Cellulit to defekt estetyczny, który dotyka wielu kobiet. Jest to nierównomiernie nagromadzona pod skórą tkanka tłuszczowa, która powoduje daje efekt pofałdowanej, włóknistej skóry.

Walka z cellulitem może być bardzo trudna, ale dzięki treningowi EMS można w dużej mierze pozbyć się tego problemu!

Rozbudowa masy mięśniowej

Trening EMS będzie również bardzo dobrą propozycją dla tych osób, które chciałyby rozbudować swoje mięśnie.

Elektrostymulacja pozwala wówczas na aktywowanie różnych partii mięśniowych i ich szybkie wzmocnienie – trening personalny może także skupić się wtedy na tych najsłabszych partii ciała, a także tych, które trudno jest wyćwiczyć tradycyjnie.

Niwelowanie bólu pleców

Warto także wskazać, że trening EMS doskonale sprawdzi się u tych osób, które narzekają często na bóle pleców. Dolegliwości te mogą być efektem stałego przebywania w pozycji siedzącej, czyli dotykają wielu osób pracujących przy biurku.

Badania wskazują, że ponad 90 proc. osób, które wzięły udział w treningu elektrostymulacji mięśniowej, zauważyło u siebie znaczne zmniejszenie bólów pleców już po kilku sesjach treningowych!

Ogólna poprawa samopoczucia

Dodatkowo trening EMS to doskonała propozycja dla tych osób, które chciałyby cieszyć się lepszym samopoczuciem każdego dnia.

Specjalna metoda elektrostymulacji mięśni w połączniu z indywidualnie dobranym zestawem ćwiczeń umożliwia uzyskanie optymalnych efektów – także w przypadku osób starszych czy też z ograniczeniami ruchowymi.

Gdzie można skorzystać z treningu EMS?

Obecnie trening EMS jest wybierany coraz częściej, dlatego też z tej metody skorzystać można w wielu różnych punktach na terenie całego kraju.

W Małopolsce trening EMS dostępny jest między innymi w studiu In Time z Krakowa, które dysponuje nowoczesnym sprzętem treningowym przeznaczonym do treningu EMS.

Podsumowując, trening EMS to atrakcyjna alternatywa dla zwykłych treningów na siłowni czy w klubie fitness. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej metody elektrostymulacji mięśni można nie tylko zrzucić nadmiar kilogramów, ale też wyrzeźbić swoją sylwetkę!

1 KOMENTARZ

  1. Zdecydowanie szybsze niż siłownia. Chodzę na siłownie od roku i wprawdzie zobaczyłam efekty w odchudzeniu się to miałam problem z wymodelowaniem brzucha oraz ud i pupy (a na tym najbardziej mi zależało). Dopiero elektrostymulacja pomogła mi w ladniejszym wymodelowaniu ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here