Jakie odżywki i suplementy dla pływaków?

0
176

Pływanie to bardzo piękny i coraz popularniejszy sport. Tak jak w każdej dyscyplinie, także w pływaniu na pewnym poziomie zaawansowania warto pomyśleć o uzupełnieniu naszej diety odżywkami i suplementami, gdyż ilość składników odżywczych z pożywienia może nie wystarczyć i efekty przestaną nas zadowalać oraz może dojść do przetrenowania spowodowanego nadmiernym wysiłkiem i brakiem odpowiedniej regeneracji.

Podczas treningów i zawodów pływackich należy pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości węglowodanów, które są podstawowym źródłem energii. Poza tym ważne jest uzupełnianie diety w witaminy i minerały, szczególnie w magnez i potas, które zapobiegają skurczom. Osobom pływającym mogą przydać się l-karnityna i inne tzw. reduktory tłuszczu.

Firma Olimp – https://www.dso.pl/olimp-m-12.html – czołowy producent odżywek i suplementów w Polsce i w Europie widząc zapotrzebowanie na suplementy dla sportów wytrzymałościowych – stworzyła specjalną serię produktów – Olimp Endurance Sport. W skład tej serii wchodzą np. węglowodany – CARBONIZER. Idealnie sprawdzą się one w treningu pływackim na każdym stopniu zaawansowania. Carbonizer składa się aż z różnych źródeł węglowodanów, a to bardzo ważne żeby odżywka węglowodanowa była godna uwagi.

Kolejna propozycja z serii Endurance to ALKAGEN, w skład którego wchodzą ważne w treningu minerały takie jak np.: magnez, sód, wapń, potas, które skracają regenerację, zmniejszają zakwaszenie organizmu oraz zapobiegają burzeniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Trzeci suplement to Olimp ENDUGEN – propozycja dla tych, którzy chcą dodać sobie energii przed treningiem lub zawodami. Endugen w swoim składzie zawiera m.in.: beta-alaninę, alfa-ketoglutaran L-argininy, taurynę, ekstrakt żeń-szenia koreańskiego, ekstrakt pieprzu kajeńskiego, guaranę oraz minerały i witaminy z grupy B. Takie zestawienie składników powoduje napływ energii przed treningiem. Jednym słowem Endugen jest stworzony do podniesienia zdolności wysiłkowych stosujących go sportowców. Suplement ten opóźnia występowanie zmęczenia oraz widocznie zwiększa wytrzymałość i wydolność tlenową (VO2max).

Seria Endurance od Olimp to także Collaregen, który jest świetnym rozwiązaniem dla osób mających problemy ze stawami lub dla osób, które profilaktycznie chcą zadbać o aparat ruchu, który w każdym sporcie jest bardzo ważny. Główne składniki Collaregenu to kolagen, witamina C, mangan i miedź. Każdy kto powinien zadbać o ścięgna, przyczepy, czy chrząstkę stawową może stosować tą odżywkę.

Serię Endurance uzupełniają żele energetyczne – zarówno przed jak i potreningowe, które idealnie sprawdzają się w pływaniu, jeździe na rowerze, bieganiu, a także aminokwasy rozgałęzione BCAA OLIMP w wygodnej płynnej formie w shocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here