Jaśmin – 5 korzyści dla zdrowia i urody

0
86

Jaśmin to piękny kwiat o wyjątkowym zapachu. Nie tylko traktowany jest jako ozdoba, ale posiada także szereg pozytywnych właściwości dla zdrowia i urody!

Najlepszym sposobem, aby poznać właściwości jaśminu, jest przygotowanie herbaty jaśminowej. Najczęściej w sprzedaży znaleźć można herbatę białą albo zieloną z dodatkiem jaśminu. Posiada upajający zapach, a także delikatny smak. Dzisiaj takie napary można znaleźć w asortymencie wielu producentów, na przykład firmy Big-active.pl. Jakie dobroczynne działanie posiada herbata z jaśminem?

1. Działa przeciwnowotworowo

Aromatyczna herbata jaśminowa pełna jest przeciwutleniaczy, które odpowiedzialne są za neutralizowanie wolnych rodników. Dzięki temu posiada ona również działanie przeciwnowotworowe – jej regularne picie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

2. Wspomaga pracę serca

Także herbata z jaśminem wspiera prawidłową pracę serca oraz całego układu krwionośnego. Normalizuje ciśnienie krwi, pomaga w zmniejszeniu poziomu „złego” cholesterolu, a także chroni przed zawałami serca.

3. Upiększa skórę od wewnątrz

Zawarte w herbacie jaśminowej związki, w tym także przeciwutleniacze, pomagają w poprawie wyglądu skóry od wewnątrz. Systematyczne picie herbaty z jaśminem może także spowolnić upływ czasu widoczny na skórze – dzięki temu może ona prezentować się młodo na jeszcze dłużej!

4. Pielęgnuje skórę z zewnątrz

Napary przygotowywane z herbaty jaśminowej mogą być używane także zewnętrznie jako sposób na naturalną pielęgnację skóry. W tym celu można zastosować herbatę sypaną albo w torebkach. Przygotowanym naparem można nacierać skórę – doskonale sprawdza się on na zapalenia, oparzenia posłoneczne czy egzemę. Herbata ta może być także używana jako naturalny tonik do przemywania twarzy.

5. Działa jak naturalny afrodyzjak

W Azji herbata z jaśminem używana była również jako afrodyzjak – jej zachwycający aromat i smak sprzyjał erotycznym uniesieniom. W związku z tym przygotowanie naparu z herbaty jaśminowej na randkę może być bardzo dobrym pomysłem!

Dzięki tak wielu właściwościom jaśmin może sprawdzić się jako dodatek w każdej diecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here