Kurtki sportowe damskie do różnych rodzajów sportów

0
43

Zaopatrując się w damską kurtkę sportową, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, które determinują przeznaczenie danej kurtki. Zupełnie inne modele kurtek producenci dedykują do aktywności, takich jak bieganie lub trening gimnastyczny, a inne do trekkingu lub jazdy na nartach. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, by potem nie być rozczarowanym i męczyć się z nieodpowiednią odzieżą.

Jest to ważne z co najmniej dwóch powodów. Poza tym, że odpowiednio dobrana odzież mocno wpływa na przyjemność płynącą z rekreacji ruchowej, to w niektórych sytuacjach bardzo istotnie wpływa także na bezpieczeństwo, co powinno być kluczowe dla każdej osoby, która chce zająć się sportem w dowolnej formie.

Kurtki damskie do sportów zimowych

Kurtki do sportów zimowych charakteryzują się następującymi parametrami:

  • duża grubość,
  • posiadanie wielu warstw,
  • nieprzemakalność,
  • odpowiedni krój.

Tego typu kurtki muszą być nieprzemakalne, a także wiatroszczelne. Ponadto ze względu na specyfikę aktywności powinny charakteryzować się wysokimi walorami termoizolacyjnymi, które umożliwią spokojne przebywanie przez wiele godzin w temperaturach, które spadają dużo poniżej zera. Do tego trzeba uwzględnić, że sporty zimowe są często tożsame z aktywnością w górach, co wystawia na ekspozycję na silne wiatry, które dodatkowo obniżają realną temperaturę, którą się odczuwa. Dlatego też to, czy kurtka będzie odpowiednio ciepła, jest tak kluczowe. Ponadto sporty zimowe wymagają wykonywania licznych nieskrępowanych ruchów, przez co taka kurtka powinna mieć kilka ciepłych warstw, a jednocześnie krój niekrępujący ruchów.

Kurtka sportowa damska do biegania

Kurtki do sportów, takich jak bieganie lub sporty zespołowe wykonywane na dworze w warunkach jesiennych i zimowych są zupełnie inne. Przeważnie wystarczy, aby miały jedną warstwę lub ewentualnie dodatkową warstwę nieprzemakalną. Charakterystyka takiego sportu jest taka, że przeważnie nie pozostaje się na dworze przez wiele godzin, a intensywność aktywności jest na tyle wysoka, że organizm szybko się rozgrzewa. Dlatego też takie kurtki mogą być o wiele cieńsze. Przez to również mogą być bardziej dopasowane do ciała i je szczelnie opinać, co jest wygodniejsze podczas sportu, takiego jak bieganie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, kurtki tego typu były wyposażone w kieszenie, które umożliwią przenoszenie niezbędnych przedmiotów codziennego użytku. Mogą to być kieszenie zewnętrzne lub przynajmniej wewnętrzne, które umożliwią wzięcie ze sobą na szlak telefonu lub batonów energetycznych, których biegacze używają w dużych ilościach. Warto również ze względu na zadbanie o swoje bezpieczeństwo zaopatrywać się w kurtki, które mają wszyte wstawki odblaskowe, dzięki którym można bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych, a także chodnikach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here