Maty gumowe do siłowni

0
1725

Maty gumowe do siłowni muszą wykazywać kilka istotnych cech. Producent POWER Rubber podkreśla najważniejsze z nich. Przede wszystkim maty muszą być antypoślizgowe, tłumiące hałasy oraz pełnić funkcję stabilizującą i amortyzującą. Dodatkowo maty te stanowią ochronę podłogi przed uszkodzeniami, które wynikają z używania ciężkich sprzętów do ćwiczeń.

Gumowe nawierzchnie stosowane są w miejscach szczególnie eksponowanych na czynniki środowiskowe – hale sportowe, baseny, sale i place zabaw dla dzieci lub lodowiska. Niekiedy maty gumowe można spotkać także na pomostach ciężarowych. Wielość ich zastosowania wynika z jasno zadeklarowanych cech produktu. Klienci mogą wybierać kolory mat – odpowiednio dopasowane do warunków użytkowania. Maty są także elastyczne. Materiał ten jest odporny na ściskanie, uderzenia i co najważniejsze – ścieranie. Niezwykle istotnym elementem jest struktura mat, którą bardzo łatwo się czyści. Nie zostanie ona zniszczona przy użytkowaniu standardowych środków czyszczących.

Nawierzchnie sportowe z gumy muszą udźwignąć ciężkie maszyny treningowe, aby zapewnić komfort osobom ćwiczącym. Trenujący cenią sobie stabilność sprzętu, warto dlatego odpowiednio zabezpieczyć podłogę amortyzującą matą. Grubość takich mat nie powinna być mniejsza niż 3 – 5 centymetrów.

Sale do ćwiczeń fitness, w których podłoga bardzo dynamicznie pracuje uginając się pod naporem skaczących osób także wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Gumowe maty zminimalizują wstrząsy ciała i korzystnie wpłyną na redukcję obciążenia kręgosłupa podczas tak energetycznego treningu. Dodatkowym atutem mat gumowych jest ich wyjątkowo dobra przyczepność. Treningi będą bezpieczniejsze i bardziej efektywne, jeżeli będą się odbywać na antypoślizgowej nawierzchni.

Maty gumowe nadają się do całkowitego pokrycia podłogi w klubie fitness. Można wydzielać nimi powierzchnię, zaznaczać poszczególne strefy – streachingu, maszyn do ćwiczeń aerobowych, treningu z użyciem hantli, sztang i innych tego typu. Dzięki wielu kolorom mat gumowych można dać jasny komunikat gdzie odbywają się ćwiczenia indywidualne, a gdzie grupowe.

Maty gumowe są wykonane z kauczuków SBR lub EPDM, dzięki temu zyskują wysoką wytrzymałość i odporność na czynniki środowiskowe. Dodatkowym uzupełnieniem i zabezpieczeniem podłogi mogą być obrzeża, które również wykonane są z kauczuku SBR i EPDM. Niektóre z dostępnym mat gumowych mogą mieć kształt puzzli, które ciekawie prezentują się w sportowym wnętrzu. Są estetyczne i doskonale wpisują się w prosty, łatwy do utrzymania w czystości styl. Maty gumowe mają różne wielkości, można je dopasowywać do indywidualnych upodobań. Maty bardzo szybko i samodzielnie można rozłożyć i złożyć, a dzięki precyzyjnemu wycinaniu płyt nie ma problemów z ich montażem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here