Na co zwrócić uwagę przy zakupie bieżni?

0
40

O ile w przypadku niektórych przyrządów do ćwiczeń można skorzystać z tańszych rozwiązań, gdyż sprawdzą się w porównywalnym stopniu, to na zakupie bieżni nie powinno się oszczędzać. Tego typu sprzęt musi być wytrzymały i odpowiednio zaprojektowany, aby korzystająca z niego osoba mogła cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem podczas treningów.

  1. Czy warto kupować droższą bieżnię?
  2. Bieżnia do chodzenia czy biegania?
  3. Od czego zależy amortyzacja?
  4. Największy wybór sprzętu fitness

Zanim więc zdecydujesz się zamówić nową bieżnię, koniecznie zwróć uwagę na kilka rzeczy. Poniżej znajdziesz informacje, które ułatwią ci zakup takiego sprzętu sportowego.

Czy warto kupować droższą bieżnię?

W zdecydowanej większości przypadków warto dopłacić i kupić lepszą bieżnię znanej firmy. Czasami jednak może się okazać, że w przypadku danej osoby równie dobrze sprawdzi się tańszy model. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ile osób będzie korzystało z nowego sprzętu oraz jak często. Jeżeli bieżnia kupowana jest z myślą o regularnych treningach wszystkich domowników, zdecydowanie warto dopłacić, aby zyskać najlepszą jakość. Inaczej to jednak wygląda w przypadku, gdy z bieżni ma korzystać tylko jedna osoba, która w dodatku zazwyczaj nie ma czasu na treningi. Wówczas na początek można rozważyć wybór tańszej bieżni.

Bieżnia do chodzenia czy biegania?

Niezależnie od tego, czy chodzi o porządnie zaprojektowany i wykonany sprzęt, czy modele tańszych firm, więcej trzeba zapłacić za bieżnie przeznaczone do biegania. Wynika to z tego, że są one prostsze w budowie. Osobom, które od biegania preferują chodzenie, można więc polecić bieżnię dedykowaną takim aktywnościom. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze oraz miejsce. Modele zaprojektowane z myślą o chodzeniu są bardziej poręczne, więc zmieszczą się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Warto o tym pamiętać podczas zakupów, bo pełnowymiarowa bieżnia do biegania zajmuje ponad 1,5 metra. W bieżniach do biegania montowany jest silnik, dzięki któremu pas biegowy nie musi być napędzany ręcznie (siłą nóg podczas ruchu). To natomiast przekłada się na niższe obciążenie stawów, a więc większy komfort użytkownika.

Od czego zależy amortyzacja?

W bieżniach przeznaczonych dla bardziej doświadczonych i wymagających użytkowników występuje lepsza amortyzacja. Początkowo może się to wydawać nieistotne, ale przy dłuższych treningach z pewnością zauważysz różnicę. Warto więc zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ lepsza amortyzacja znacznie poprawia dynamikę biegu oraz pozwala uniknąć uczucia dyskomfortu przy dłuższym korzystaniu. Amortyzacja eliminuje lub minimalizuje odczuwanie wstrząsów, na które narażone są stawy skokowe i kolanowe podczas biegania. Równie istotne jest to, aby kupić w miarę możliwości jak najcięższą bieżnię. Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić, że podczas treningu sprzęt się przewróci. Większa waga bieżni zazwyczaj wiąże się z zastosowaniem wytrzymalszych materiałów oraz dłuższą żywotnością całego sprzętu. Jeżeli więc chcesz korzystać z niej przez wiele lat, nie kupuj byle jakiego sprzętu, tylko wybierz model znanej firmy.

Największy wybór sprzętu fitness

Zarówno profesjonalne bieżnie dla osób, które chcą regularnie biegać, jak i sprzęty dla początkujących biegaczy znajdziesz na popularnej platformie zakupowej. Zróżnicowana oferta cenowa sprawia, że na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Przy okazji warto zamówić również strój do ćwiczeń, co przełoży się na większy komfort. Nie zapomnij również o smarze silikonowym, dzięki któremu przedłużysz żywotność sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here