Na co zwrócić uwage sięgając po suplement diety?

0
8169

Zbilansowana dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. To, w jaki sposób się odżywiamy, jakie składniki odżywcze znajdują się w naszych posiłkach oraz czy zapewniamy sobie odpowiednią ilość ruchu, definiuje w bardzo dużej mierze nasze życie. Niestety czasami zapominamy o zbilansowanej diecie, nie zawsze również mamy czas na gotowanie.

W takich wypadkach mogą wystąpić braki niektórych substancji odżywczych, witamin czy minerałów. I tutaj naszym ratunkiem okazują się suplementy diety, które pomogą w dostarczaniu niezbędnych składników. Jakie wymagania muszą spełniać, by dawały nam jak najwięcej? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Produkcja suplementów diety – wymagania

Podstawowe regulacje, dotyczące produkcji suplementów diety zostały ustanowione przez Parlament Europejski w 2011 roku. Przepisy te donoszą się między innymi do substancji dodatkowych, które mogą występować w tabletkach, enzymów dodatkowych czy aromatów. Dodatkowo w Polsce produkcję suplementów diety oraz ich wprowadzenie na rynek kontroluje Główny Inspektorat Sanitarny. Taka, niejako podwójna weryfikacja jest bardzo szczegółowa i gwarantuje nam, konsumentom, bezpieczeństwo w zakresie ich spożywania. Jest to również bardzo ciężka branża dla firm, które planują wprowadzić na rynek nowe suplementy diety. Spełnienie szeregu wymogów jest zdecydowanym utrudnieniem, lecz również jest to cena, jaką producent musi ponieść w ramach wejścia na nowy, dość wąski rynek, który w ostatnich czasach przeżywa swoisty rozkwit. Suplementy diety bowiem stają się coraz łatwiej dostępne I produkowane na coraz to większą skalę. Coraz więcej osób sięga po nie, w ramach zbilansowanej diety. I nie ma w tym nic dziwnego – owe suplementy często potrafią zdziałać cuda dla naszego organizmu.

Wybór idealnego preparatu

Aby znaleźć suplement najlepszy dla nas, musimy wpierw przyjrzeć się naszym potrzebom żywieniowym. Wybór powinien  być uzależniony od naszego wieku, rodzajów i regularności naszych posiłków oraz wszelkich schorzeń lub ograniczeń żywieniowych, które posiadamy. Jeżeli na przykład istnieje u nas prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy, możemy wybrać preparaty bogate w wapń i witaminę D. Jeśli natomiast chcemy mieć zdrowsze serce, nasz suplement powinien zawierać kwasy tłuszczowe omega-3. Tego typu przykłady można mnożyć w nieskończoność. Pokazują one bowiem, że podstawą jest dostrzeżenie naszych potrzeb. Ponadto warto wybrać preparaty, które są opatrzone Good Manufacturing Practices (GMP). Taka placówka musi spełniać wysokie standardy, które są wymagane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków dla producentów farmaceutyków. Standardy te, pozwalają na zapewnienie, że dany suplement jest wolny od zanieczyszczeń.

 

Produkcja suplementów diety wymagania musi spełniać dość wysokie, by konsument zdecydował się sięgnąć po nasz wyrób. Pamiętajmy, jednak że, jak w przypadku każdego produktu, jeżeli zaskarbimy sobie pozytywne opinie konsumentów, możemy liczyć na sukces. Dlatego ważne jest, by produkcja takich suplementów opierała się tylko o najlepsze składnikim, które spowodują, że konsumenci chętnie będą wybierać właśnie nasz produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here