Niezawodne rowery górskie do długich i wymagających tras

0
3257
Niezawodne rowery górskie do długich i wymagających tras

Rowery górskie już dawno przestały być rowerami, które kojarzyły się z prezentami z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Wtedy też każdy komunista (choć brzmi to dosyć dziwnie) marzył o rowerze. Na szczęście obecnie dostępne modele zupełnie nie przypominają rowerów z lat 90-tych. Jednak jak wiadomo rower rowerowi nierówny, dlatego przygotowaliśmy dla Was ranking naszym zdaniem niezawodnych rowerów górskich, które sprawdzą się do długich i wymagających tras.

O rowerach górskich słów kilka – bo teoria ważna rzecz

Rowery górskie pozwalają na jazdę w naprawdę trudnym terenie. Już sama nazwa do tego zobowiązuje. Wszak to rower, który sprawdzi się nawet na wymagających trasach. Przy czym niezwykle ważna jest konstrukcja roweru górskiego. Otóż powinna być ona solidna, gdzie support jest wysoko umieszczany. Takie rowery umożliwiają przyjęcie dosyć charakterystycznej postawy, co z kolei również wpływa na wygodę, ale i osiągi. Oczywiście wpływa także na stabilność. Przy wyborze takich rowerów należy też kierować się rodzajem amortyzacji, co także wpływa na komfort, ale i bezpieczeństwo. A o tym, jak ważne są odpowiednie hamulce wiedzą chyba wszyscy…

Miejsce Pierwsze – rower Romet Mustang M4

W naszym zestawieniu niezawodnych rowerów górskich miejsce pierwsze przyznajemy rowerowi Mustang M4 firmy Romet. Już sama nazwa zobowiązuje. Otóż pomimo stosunkowo niskiej ceny ten model jest niewątpliwie świetnym wyborem. Warto tutaj zwrócić uwagę na sportową geometrię i precyzyjne wykonanie w każdym centymetrze. Rama została wykonana z najwyższej jakości aluminium w technologi X, co również znacząco wpływa na trwałość. Skuteczne hamulce tarczowe to kolejna zaleta. Ale przejdźmy teraz do opon. Otóż są one swoistą wisienką na torcie. Producent zaopatrzył ten rower w duże, bo aż 29-calowe. Dzięki temu bardzo łatwo pokonywać nawet większe nierówności. To także doskonała stabilność i przyczepność do podłoża, oczywiście nie można również zapomnieć o szybkości. Zatem ten rower to kwintesencja wszystkiego, co powinien posiadać dobry góral.

Miejsce drugie – rower Romet Mustang EVO

Rower górski powinien być niezawodny w każdym terenie. Zatem doskonałym wyborem jest też rower Mustang Evo. To kwintesencja jakości, niestety w wyższej cenie. Otóż taki rower kosztuje około 5000 zł, co oczywiście wcale nie jest tak dużą kwotą, biorąc pod uwagę wszystkie parametry techniczne. Tutaj również można zauważyć sportową geometrię. Za dobrze dobrany napęd i amortyzatory należy się kolejny plus. Dzięki wysokiej jakości, mechanizmowi korbowemu bardzo szybko można się rozpędzić, co dodatkowo umożliwiają koła 29 calowe. Ich szerokość zapewnia świetną przyczepność do podłoża. W tym rowerze trzeba też docenić fakt, iż jest on bardzo stabilny na zakrętach, co niweluje ryzyko upadków. Kolejną zaletą są osiągi. To rower, który jest mniej podatny na utratę pędu, nawet w przypadku wybojów. W tym rowerze także estetyka jest na ocenę celującą. Tak naprawdę nie można obok niego przejść obojętnie, a każdy cyklista doceni jego jakość.

Miejsce trzecie – rower Romet Rambler 1 26″ 2018

Ostanie miejsce na podium przyznajemy rowerowi Romet Rambler, który premierę miał w 2018 roku, jednak nadal cieszy się uzasadnioną popularnością. To kolejny rower marki Romet, który zasługuje na uwagę, choć tak naprawdę trudno się temu dziwić, bo modele tej marki to niewątpliwie niezawodne rowery górskie ( zobacz ofertę w WygodnyRower.pl ). Ale przejdźmy do Ramblera. Tutaj na pierwszy rzut oka warto zwrócić uwagę na masywną, ale sportową stylistyka z mocnym i nader wygodnym siedziskiem. Opony w tym modelu mają wielkość 26 cali. Zatem producent rekomenduje ten rower do jazdy po stromym terenie, gdzie precyzja jest niezwykle ważna. W trosce o bezpieczeństwo cyklistów wszystkie modele mają bardzo czułe i mocne hamulce. Należy też docenić zwrotność tego roweru i możliwość szybkiego, ale i dynamicznego skręcania.

Warto uprawiać aktywność fizyczną, a jazda na rowerze idealnie się w nią wpisuje. Zatem, jeżeli jesteś zapalonym cyklistą, to rower górski jest dla ciebie doskonałym wyborem, podobnie, gdy lubisz od czasu do czasu pojeździć dla przyjemności. Zatem znajdź dla siebie najlepszy rower i rozpocznij swoje przygody na dwukołowej maszynie,wszak to przyjemność jakich mało.

Niezawodne rowery górskie do długich i wymagających tras

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here