Optyk Bielsko – usługi medyczne oraz sprzedaż okularów

0
2414

Podstawowy, ale z pewnością niejedyny filar działalności dzisiejszych salonów optycznych stanowi sprzedaż okularów korekcyjnych. Optyk zajmuje się realizacją wystawionej przez okulistę recepty na okulary, czyli umieszcza w wybranych przez klienta salonu oprawkach soczewki okularowe o odpowiedniej mocy. Nowoczesny salon optyczny to jednak znacznie więcej niż sprzedaż okularów przeznaczonych do korekcji wad wzroku.

Okulary poprawiające wygląd twarzy

Optyk Bielsko (zobacz opticoon.pl) pomaga w dobrze okularów, które skorygują wadę wzroku, ale i poprawią wygląd twarzy. Dziś ogromną uwagę zwraca się na jakość obsługi klienta, który w salonie optycznym nie powinien czuć się jak w gabinecie dentystycznym. Przeciwnie – należy mu zapewnić komfortowe warunki do przymierzania kolejnych oprawek, dzięki czemu ze spokojem wybierze te, w których wygląda i czuje się najlepiej. Podczas wyboru okularów korekcyjnych pośpiech nie jest wskazany. Pamiętajmy, że są to produkty, które należy nosić przez wiele godzin każdego dnia, dlatego decyzja musi być dobrze przemyślana.

Kształt twarzy można poprawić także dzięki tzw. okularom zerówkom. Jeżeli dodatkowo wyróżniają się modną oprawką, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i kolorystykę, stanowią ciekawy element dopełniający całości stylizacji. Warto zauważyć, że w nowoczesnym salonie optycznym kupimy również markowe oprawki, pochodzące od czołowych producentów rynku optycznego.

Optyk Bielsko – sprzedaż okularów przeciwsłonecznych

W salonie optycznym zaopatrzymy się również w okulary z ciemnymi szkłami. Okularów przeciwsłonecznych nie należy kupować w marketach i na bazarach, ponieważ zwykle nie są wyposażone w wysokie filtry UV, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Natomiast kupując okulary w profesjonalnym salonie optycznym, otrzymujemy dokładne informacje na temat produktu, materiałów użytych do jego wykonania, rodzaju soczewki czy wysokości filtru UV.

Badanie wzroku w salonie optycznym

Dzisiejsze salony optyczne nie tylko zajmują się sprzedażą różnego typu okularów i akcesoriów okularowych, takich jak etui, ściereczki czy łańcuszki, ale również wykonują profesjonalne badania wzroku. W salonie optycznym możemy zatem sprawdzić, czy nasza wada wzroku się pogłębia, czy też pozostaje na tym samym poziomie. Możemy również ocenić, czy dotychczasowe okulary korekcyjne nadal dobrze spełniają swoją funkcję, a może przyszła pora na zakup nowych?

Na podstawie badania wykonanego przy wykorzystaniu tradycyjnych metod, a także specjalistycznego komputera, optyk Bielsko może dobrać odpowiednie okulary korekcyjne i/lub soczewki kontaktowe. Wielu pacjentów decyduje się na obydwa rozwiązania i stosuje je wymiennie. Oczywiście optyk informuje także, jak należy dbać o soczewki i w jakich sytuacjach nie powinno się ich używać. W salonie optycznym dostępne są także płyny i opakowania do pielęgnacji i przechowywania soczewek kontaktowych.

Badanie przeprowadzone w salonie optycznym ma na celu diagnozowanie wad wzroku. Optyk Bielsko nie zajmuje się leczeniem chorób oczu, ale może zauważyć objawy choroby i zalecić konsultację okulistyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here