Rolki czy wrotki? Co kupić?

0
7011

W okresie wiosenno – jesiennym jednym z najbardziej popularnych atrakcji jest jazda na rolkach. Jest to forma odpoczynku, relaksu, a jednocześnie forma treningu odbywająca się na świeżym powietrzu, sprzyjająca dobremu samopoczuciu.

Wśród statystyk można zauważyć, że jeszcze do niedawna wrotki były proponowane głównie dzieciom, gdyż zapewniały lepsze bezpieczeństwo i ochronę przed drobnymi kontuzjami. Z czasem jednak i dorośli zaczęli sięgać po nie ze względu na stabilną budowę.

Wrotki są to buty na których zamontowano dwie pary kół zamontowane w dwóch poziomych liniach. Wrotki wyposażone są dodatkowo w hamulec ułatwiający zatrzymywanie się.

W sklepach można znaleźć modele rekreacyjne, sportowe, do derby, skateparków.

Są dwa rodzaje kół:

  • miękkie charakteryzujące się lepszą przyczepnością,
  • twarde zapewniające rozwinięcie większych prędkości.

Rolki wyposażone są w kółka montowane w linii prostej co sprawie, że trudniej utrzymać na nich równowagę, lecz są szybsze. Jeżdżą na nich głównie osoby mające większe doświadczenie.

Jaka zatem jest różnica między jednym, a drugim ?

Wrotki ze względu na swój kształt i budowę są wolniejsze, a jednocześnie stabilniejsze niż rolki, ponieważ wrotki są pojazdem dwuśladowym, na których nie można ulec przechyłowi.Rolki zaś to produkt pozwalający na rozwinięcie zdecydowanie większych prędkości, bez większego wysiłku. Związane jest to ze sposobem ułożenia kół w jednej linii.

Rolki idealnie sprawdzą się w ramach jazdy wyczynowej, gwarantują zdecydowanie większa swobodę ruchu niż wrotki.

Łatwość hamowania i stabilność jazdy – tutaj nie ma wątpliwości, że wrotki są na pierwszym miejscu. Epizodem jest również to, że osoby które zaczęły mimo wszystko od rolek nie powinny mieć żadnego problemu z opanowaniem jazdy na wrotkach.

Co kupić ?

W dzisiejszych sklepach jest wiele możliwości jeśli chodzi o zakup danego produktu, ale zawsze należy kierować się dobrym rozsądkiem.

Każdej osobie obowiązkowo przyda się kask i ochraniacze bez względu na to jaki rodzaj pojazdu wybierze.

Dla osób początkujących oraz dzieci zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na dodatkową atrakcję będą wrotki, lecz warto wiedzieć, iż producenci rolek mają w sprzedaży modele ułatwiające „stawianie pierwszych kroków”. Jazda na wrotkach wydaje się być mniej intensywna i angażująca, lecz prawdą jest fakt: Wszystko co nieznane wydaje się trudne.


Sprawdź również najlepsze rolki i wrotki dziecięce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here