Rowerem do pracy – plecaki dla rowerzystów, światła i inne gadżety

0
1765

Jazda na rowerze do pracy jest z roku na rok coraz bardziej popularna. Zamiast jazdy samochodem, stania w korkach i problemów z parkowaniem wsiadamy na rower i zdrowo dojeżdżamy do pracy. Miasta także wychodzą naprzeciw cyklistom, tworząc coraz więcej ścieżek rowerowych, stojaków na rowery i specjalnych przejazdów dostosowanych do cyklistów. W co jednak warto się zaopatrzyć, planując rowerowe podboje i dlaczego nie możemy zapomnieć o plecakach na rower?

Plecaki dla rowerzystów – bez nich ani rusz

Wiele osób nie decyzuje się na dojazdy do pracy rowerem z obawy o to, że nie będą w stanie zabrać ze sobą wszystkich potrzebnych rzeczy w tym komputera, czy dokumentów. Rzeczywiście przewożenie laptopa może być kłopotliwe, jednak producenci gadżetów na rower stworzyli plecaki dla rowerzystów, które są idealnym gadżetem właśnie dla osób jeżdżących do pracy. Plecaki te są wygodne, dobrze dopasowane, mają odpowiednią ilość przegródek, wykonane są z lekkiego i przewiewnego materiału zapobiegającemu poceniu się pleców. Dobrze się piorą i są wodoodporne. Mają także specjalnie przygotowaną przegrodę do przewożenia komputerów przenośnych.

Przednie i tylne lampki

Jeżdżąc po mieście, zwłaszcza jesienią i zimą nie wolno zapominać o światłach. Dobre światła z przodu i z tyłu gwarantują nie tylko nam, ale tez innym użytkownikom dróg bezpieczeństwo. Tak samo na ścieżce rowerowej, jak i na ulicy nie jesteśmy jedynymi użytkownikami i nie możemy zakładać, że kierowca, czy inny rowerzysta nas dostrzeże. Ponadto często ścieżki prowadzą przez lasy czy parki i silniejszy wiatr może zwalić gałąś, której bez odpowiedniego oświetlenia nie będziemy w stanie zauważyć. Dlatego też bardzo istotne jest odpowiednio silne światło z przodu, które gwarantuje nam dobrą widoczność, nie oślepia nikogo z naprzeciwka i powoduje, że jesteśmy idealnie widoczni w każdych warunkach. Równie istotne jest również światło z tyłu roweru, ponieważ to właśnie od tyłu mijają nas samochody.

Zamkniecie do roweru

Dobre i pewnie zamknięcie do roweru to ważna sprawa, dzięki niemu możliwe jest zostawienie roweru niemalże wszędzie. Wiele firm ma dla swoich pracowników specjalnie przygotowane parkingi rowerowe, gdzie mogą bezpiecznie zaparkować swojego jednoślada bez obawy, że ktoś go ukradnie, czy uszkodzi. Jednak nawet pomimo tego, to często po pracy bądź w jej przerwie konieczne jest załatwienie czegoś ważnego w innej części miasta i wtedy zamkniecie do roweru, jest niezbędne. Warto postawić na takie, które jest skuteczne jednak nie ciężkie, czyli takie z żyłki bądź cienkiego łańcucha, najlepiej zamykane na kod. Nie musimy się wtedy także obawiać tego, że zgubimy klucz lub go zapomnimy.

Plecaki dla rowerzystów, dobre oświetlenie i akcesoria do zamykania i zabezpieczania roweru to coś, czego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu nikogo, kto zamierza dojeżdżać do pracy na rowerze. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości, które posłużą wiele lat, a także będą niezawodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here