Sezon tenisowy 2019. Dobierz odpowiedni sprzęt

0
15511

Tenis to wspaniały i bardzo ekskluzywny sport. Liczą się w nim nie tylko umiejętności, lecz także sprzęt. Właściwy strój, odpowiednie i doskonale dopasowane buty czy wreszcie perfekcyjnie dobrana do umiejętności rakieta to klucze do sukcesu, które pozwalają na toczenie zaciętych pojedynków na najwyższych szczeblach. Tenis to gra polegająca na zwinności i talencie oraz wielu godzinach treningów. Jak dobrać sprzęt?

Dla większości tenisistów zdecydowanie najbardziej liczy się rakieta. To element wykonawczy, który pozwala na skuteczne zagrania i bardzo dokładne serwowanie, dlatego każdy gracz, zarówno amatorski jak i profesjonalista, powinni zwracać ogromną uwagę na jej wybór. Waga rakiety, rodzaj i masa balansu czy układ strun to tylko niektóre z wielu cech każdej rakiety. Trzeba je także przenosić we właściwych warunkach, do czego z kolei służą torby na rakiety tenisowe Wilson.

Na co zwracać uwagę w rakietach tenisowych?

Warto podczas zakupu zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejsza jest waga rakiety. Poszczególne modele różnią się masą całkowitą nawet o 10-20 gramów, co jest wbrew pozorom ogromną ilością. Przykładowo początkująca kobieta powinna użytkować rakietę z wagą nie większą niż 265 gramów z zamachem krótkim, a profesjonalni gracze – nawet 300 gramów z zamachem długim.

Równie ważna jest wielkość główki, którą dobiera się wedle stylu gry. Mała pozwala na lepszą kontrolę piłki, a większa – na nadanie jej większej rotacji i tworzenie mocniejszych zagrań. Istotne są również układy stron oraz balans, który wpływa na wyważenie rakiety. Wszystkie te elementy są niezwykle istotne z punktu widzenia tenisisty, dlatego powinno się im poświęcić bardzo wiele podczas szukania odpowiedniego modelu.

Czy rakiety tenisowe Wilson są warte uwagi?

Bardzo lubiane za jakość oraz trwałość rakiety tenisowe Wilson są jednymi z najbardziej polecanych wśród fachowców. Firma Wilson istnieje od 1913 roku i doskonale się zna na produkcji sprzętu do tenisa najwyższej klasy. Marka ta sponsoruje najlepszych graczy tego sportu, między innymi Rogera Federera czy siostry Williams. To oznacza, iż rakiety tenisowe Wilson są wybierane przez najlepszych.

Rakiety tenisowe Wilson są jednymi z najlepszych, dlatego każdy model charakteryzuje się perfekcyjnym wykonaniem. Precyzyjne i szczegółowe projekty są idealnie dopracowane i spełniają oczekiwania wszystkich graczy. Firma nie zamyka się na jeden styl i płeć, gdyż w produkcji osiągnęła prawdziwe mistrzostwo. Wiedzą o tym nazwiska doskonale znane w świecie tenisa profesjonalnego.

Torby na rakiety tenisowe Wilson

Równie ważne jest odpowiedzialne przenoszenie rakiet tenisowych, które są stosunkowo kosztownym i bardzo spersonalizowanym elementem gry. Torby na rakiety tenisowe Wilson są wykonane z trwałych materiałów, przeważnie odpornych na działanie wody oraz intensywnych promieni słonecznych, i zostały wyposażone w wytrzymałe zamki błyskawiczne oraz wiele podręcznych schowków.

Zadaniem toreb jest ochrona rakiet przed uszkodzeniami, dlatego wszystkie modele charakteryzują się pełną ochroną umieszczonych wewnątrz elementów. Wiele produktów zostało także wyposażonych w pasy do noszenia w stylu plecaka lub w typowy uchwyt.

Rakiety tenisowe dla dzieci Wilson

Młodzi gracze, zwani także w żargonie tenisisty jako juniorzy, muszą siłą rzeczy stosować zupełnie inny sprzęt. Rakiety tenisowe dla dzieci Wilson są zdecydowanie mniejsze od tych przeznaczonych dla dorosłych i umożliwiają grę młodym tenisistom o wzroście nawet poniżej 90 cm. Są lżejsze, mniejsze i co za tym idzie – zdecydowanie łatwiejsze w użytkowaniu dla juniorów.

Niezależnie jednak od wyboru, wszystkie rakiety tenisowe Wilson są wzorowo zaprojektowane i tym samym z pewnością spełnią się w sporcie amatorskim, jak i tym bardzo profesjonalnym. Mnogość modeli pozwala na wybór rakiety odpowiedniej do stopnia zaawansowania, stylu czy upodobań. Zamów koniecznie swój model w Amazing.pl i zacznij grać jak tenisista z pierwszych stron gazet! Pamiętaj jednak o wyborze modelu , który będzie w stanie spełnić Twoje potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here