Szukasz sposobu na tanie i proste aktywności? Postaw na bieganie!

0
44

Biegać może większość z nas. Jest to sport, który nie wymaga specjalnych umiejętności, dużej ilości drogiego sprzętu, ani specjalnych warunków. Wystarczy założyć buty do biegania, wyjść z domu i zacząć biec. Oczywiście, wcześniej należy rozgrzać ciało, jak przed każdą intensywną aktywnością fizyczną.

Zaczynając swoją przygodę z bieganiem wystarczy zainwestować w dobre (dobre, nie znaczy najdroższe i najbardziej profesjonalne jakie uda nam się znaleźć) buty do biegania. Na obuwiu nie warto oszczędzać, ponieważ dobre buty są podstawą, pozwalającą na uniknięcie kontuzji. Jeżeli chodzi o strój – na początku wystarczą zwykłe spodenki i koszulka (panie powinny również pamiętać o staniku sportowym.) Na techniczną odzież przyjdzie czas, jeśli uznasz, że chcesz biegać i jest to sport dla ciebie.

Jak szukać motywacji do biegania?

A co z motywacją? W końcu bez niej nie uda nam się poprawić kondycji, ani wytrwać w regularnych treningach. Warto w jakiś sposób monitorować swoje postępy. Dzięki temu będziemy widzieć, ile już zrobiliśmy. Dobrym pomysłem jest również znalezienie sobie partnera do biegania. We dwójkę łatwiej wam będzie motywować się nawzajem. Staraj się stawiać sobie realne, osiągalne cele, przykładowo przebieganie tygodniowo 5 kilometrów. Na początek wystarczy, a satysfakcja z osiągnięcia postawionego sobie celu stanie się źródłem satysfakcji oraz motywacją do dalszych treningów.

Najpierw marsz, potem bieg

Jeżeli nie jesteś pewien, czy bieganie jest dla Ciebie, skontaktuj się z lekarzem, który sprawdzi, czy nie występują żadne przeciwwskazania zdrowotne. Pamiętaj – wszystko na spokojnie. Jeśli w ostatnim czasie nie wykonywałeś praktycznie żadnych ćwiczeń, zacznij od marszu lub marszobiegów. W ten sposób przygotujesz swój organizm do większego wysiłku fizycznego.

Wytrwałość to klucz do sukcesu

I pamiętaj – nie poddawaj się! Nikt nie zostaje od razu maratończykiem. Jeżeli wytrwasz i będziesz biegać 2-3 razy w tygodniu, to już po miesiącu odczujesz znaczną różnicę. Poprawi się wydolność oddechowa, a treningi zaczną sprawiać coraz większą przyjemność. Sylwetka zacznie się zmieniać i zacznie stawać się smuklejsza. I co ważne, zaczniesz mieć więcej energii oraz lepsze samopoczucie. Bieganie potrafi być wyjątkowo przyjemnym sportem, który rozluźnia ciało i uspokaja umysł. To co, kiedy pierwszy trening?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here