Wózko wanna – czym jest i gdzie się przydaje?

0
30
lozko-wanna-hydrauliczna

Nasze społeczeństwo się starzeje, dlatego coraz częściej potrzebne są odpowiednie sprzęty i elementy wyposażenia, służące opiece nad osobami chorymi, starszymi czy niepełnosprawnymi. Do takich sprzętów należą także wózko wanny. Taka wanna wykonana ze stali nierdzewnej, służąca do transportu pacjenta oraz mycia pacjenta, posiadająca m.in. spust wody zamykany korkiem oraz odchylane barierki boczne, może być niezwykle przydatna m.in.przy codziennej opiece nad osobą chorą. Czym dokładnie jest wózek transportowo kąpielowy? Do czego służy i gdzie można go stosować? Jak się go obsługuje?

elektryczna wózko wanna

Wózek wanna – czyli co to i do czego służy?

Wózko wanny, łóżko wanny czy hydrauliczna wózko wanna. Nazw może być wiele, ale najważniejsze jest to, że wózko wanny to sprzęt, ułatwiający opiekę nad chorym, który jest leżący. Może być to osoba starsza, niepełnosprawna lub po prostu chora. Łóżkowanna przydaje się do przewożenia pacjenta do łazienki i z powrotem, a także służy myciu przyłóżkowemu pacjentów. Dzięki temu, możemy go poddawać czynnościom higienicznym wygodnie i bezpiecznie dla nas i dla pacjenta.

Wózko wanna daje możliwość przewożenia chorego w pozycji leżącej, a dzięki samej konstrukcji urządzenia, chory może być myty pod prysznicem, bez konieczności jego dźwigania.

Wózek transportowo kąpielowy – gdzie się sprawdzi?

Dzięki istnieniu łóżko wanny obsługa pacjentów jest bardziej komfortowa. Nie tylko służy do ich przewożenia w pozycji leżącej wewnątrz budynku, ale w razie potrzeby, dzięki ruchomym kółkom, możemy też wykorzystać ją do transportu między piętrami czy budynkami.

Praktyczne elektryczne wózko wanna stosuje się np. w szpitalach, placówkach medycznych, domach dla seniorów, placówkach opieki dla osób niepełnosprawnych. Wózko wanny są też idealne dla pacjenta przebywającego w domu prywatnym.

Wózek kąpielowy i jego wyposażenie

Co posiada wózko wanna, że jest tak praktyczna? Pochylona płyta podstawy, spust wody zamykany korkiem, zmienna wysokość, barierki boczne, osłona zabezpieczająca – to nie jedyne ułatwienia. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Łóżko wanna ma wytrzymałe kółka, dzięki którym łatwo pchać sprzęt. U wezgłowia i od strony nóg posiada uchwyty, dzięki czemu możesz łatwo manewrować wózkiem, niezależnie od tego, którą stronę wybierzesz. Dodatkowo, możesz nią sterować za pomocą pedałów, umiejscowionych po obu stronach.

Dzięki hydraulicznemu podnośnikowi, możesz podnosić i opuszczać wannę na potrzebną wysokość.

Konstrukcja stalowa wózko wanny wcale nie przeszkadza, gdyż sprzęt jest odporny na działanie wody. Wpływają na to wyprofilowane poręczne pokryte powłoką żywiczną, a także powłoka antykorozyjna z żywicą epoksydową na samych elementach konstrukcyjnych.

Obsługę pacjenta ułatwia także pochylona płyta podstawy, dzięki czemu spłukiwana woda łatwo spływa w dół. Jeśli potrzebujesz użyć sprzętu jako klasycznej wanny, możesz nalać do niego wody, a zamontowany spust zamykany na korek umożliwi ci późniejsze spuszczenie wody.

Prócz tego wszystkiego, wózko wanny mają także duży udźwig, co sprawia, ze są naprawdę przydatne dla każdego pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here