Zegarek do biegania z pulsometrem i GPS – który wybrać?

0
1205
Zegarek do biegania z pulsometrem i GPS – który wybrać

Kiedy nasze treningi biegowe wejdą nam już dobrze w krew, kiedy robimy zauważalne postępy, chcemy zacząć monitorować naszą aktywność. Można korzystać z aplikacji sportowych w telefonie, jednak wersje premium wiążą się z opłatami, a bieganie z telefonem bywa niewygodne. Z pomocą biegaczom przychodzą firmy specjalizujące się w produkcji zegarków sportowych.

Jaki budżet przeznaczyć na zegarek?

Zakres cen jest naprawdę olbrzymi, najnowszy Garmin fenix 5S i fenix 5 Plus to wydatek rzędu 3 700 złotych! Zdecydowanie powinniśmy go zostawić profesjonalistom, zawodnikom biegającym najdłuższe i najtrudniejsze biegi ultra na świecie. Chyba, ze ograniczenia cenowe nas nie dotyczą, zegarek ten spełni bowiem oczekiwania najbardziej wymagających sporowców, a przy tym ma super efektowy design. Co nam oferuje? W skrócie jest to zegarek GPS z nadgarstkowym pomiarem tętna, kolorowymi mapami, muzyką oraz funkcją Garmin Pay do płatności zbliżeniowych. Największy konkurent Garmina, fińska marka Suunto proponuje swój flagowy model Suunto 9 Baro w cenie około 2800 złotych. Tu także liczyć możemy na nadgarstkowy pomiar tętna i baterię, która w trybie treningu wytrzyma nawet 25 godzin! Ale spokojnie, za połowę tek kwoty możemy znaleźć wiele modeli zegarków czołowych producentów, które na pewno spełnią nasze oczekiwania.

Jakie funkcje ma mieć nasz zegarek?

GPS – absolutna konieczność, dostępna we wszystkich zegarkach sportowych, niezależnie od marki i ceny.

Pomiar tętna – Na nadgarstku tętno zmierzą nam droższe modele, oprócz Suunto 9 i Garmina fenix 5S będzie to Suunto Spartan, Garmin Forerunner 645 i 735XT w cenie poniżej 2000 złotych. Dużo mniej zapłacić musimy za zegarek sportowy marki Polar, model Polar M430 proponuje pomiar tętna na nadgarstku, przy czym jego cena nie przekracza 700 złotych. Również firma Garmin w ofercie posiada prosty zegarek sportowy Garmin Forerunner 35 wyposażony w nadgarstkowy pomiar tętna, w cenie zbliżonej do ceny modelu Polar M340.

Ekran dotykowy – Dostępny w modelach z najwyższej półki, ale też u ich tańszych odpowiedników. W zegarkach Polar i Garmin dostępny w modelach poniżej 1000 złotych. Suunto ekranem dotykowym wyposażyło droższe modele.

Wytrzymałość baterii – musimy być przygotowani, że wraz z malejącą ceną zasadniczo maleją możliwości baterii naszego zegarka. Najdroższe modele działają nawet 25 godzin, w tych tańszych bateria wyczerpie się 2-3 razy szybciej.

Każdy musi wybrać sam, najnowsze modele kuszą pięknym wykonaniem i ogromem funkcji, te trochę starsze są równie niezawodne i wytrzymałe. Warto do wyboru podejść z głową i kupić zegarek z którego funkcji rzeczywiście będziemy korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here